Artykuł nr 905 | 2012-11-08 10:06:49

Zjazd na szczycie, czyli jak zorganizować spotkanie rodzinne?

Koła rodzinnego nie tworzy się cyrklem – pisał Stanisław Jerzy – Lec (prawdziwe nazwisko: Stanisław Jerzy de Tusch – Letz, pseudonim literacki: Stach), polski poeta, satyryk i aforysta. Choć mawia się, że tyle jest interpretacji, ilu odbiorców, sens wymienionych wyżej słów wydaje się być dość oczywisty. Mimo uczuć wyższych, scalających każdą rodzinę i dbałości, zawsze znajdą się luki trudne do wypełnienia.

Jak zorganizować spotkanie rodzinne?

Jest to naturalne, zwłaszcza z uwagi na to, że różne są charaktery, różne potrzeby. Zamiast z tym walczyć, warto dołożyć wszelkich starań, by pielęgnować rodzinne stosunki (nawet, jeśli nie jest to łatwe). Warto, gdyż rodzina jest jedna, wyjątkowa, tak bardzo ważna.

Wiele jest w rodzinie okazji, do wspólnego świętowania – urodziny, imieniny, święta, chrzty, komunie, śluby, etc. Również te smutne – pogrzeby, pożegnania. Takie okazje, to czas obcowania już nie tylko z najbliższymi członkami rodziny (jak rodzice, rodzeństwo, dziadkowie).

Skoro niewygodne sytuacje potrafią przytrafiać się i w tym wąskim gronie, strach pomyśleć, co, jeśli na ważną uroczystość zjedzie się cała rodzina ... Strach? Negatywne myśli i odczucia warto, dla komfortu własnego, ale i naszych bliskich, zamienić na pozytywne. Wystarczy odrobina chęci, otwartości i uśmiechu!

Z reguły, rodzinne spotkania (bez względu na okoliczności) planowane są z wyprzedzeniem. To daje czas, na przemyślenie najdrobniejszych nawet detali – a wszyscy dobrze wiedzą, że to właśnie detal czyni cuda! Kwestią nadrzędną jest, bezsprzecznie, atmosfera. Choć niemożliwe jest, by w pełni nad nią zapanować, w zasięgu ręki każdego jest jej odpowiednie stworzenie! Przede wszystkim, należy zadać sobie pytanie – jaką okazję będzie się świętować? Następnie zastosować kilka tricków, by ostatecznie móc wspólnie cieszyć się efektem.

Po pierwsze

Należy zastanowić się nad budżetem, jaki jest się w stanie przeznaczyć na celebrację  - od tego zależy wiele ważnych czynników, warunkujących udany event. Istotne jest, by nie robić nic wbrew sobie i swojemu portfelowi ... Czyli, krótko mówiąc, nic na siłę!

Szukaj okazji!

Dodaj Komentarz Zjazd na szczycie, czyli jak zorganizować spotkanie rodzinne?

comments powered by Disqus