Artykuł nr 1184 | 2013-03-25 22:29:59

Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać?

Któż nie marzył kiedykolwiek o tym, by mieć zdrowe i czyste zęby? Na szczęście, ładne uzębienie nie jest zarezerwowane jedynie dla księżniczek i hollywoodzkich gwiazd. Każdy z nas może zadbać o swój uśmiech – wystarczy kupić odpowiednią szczoteczkę i, oczywiście, regularnie jej używać.

Rodzaje szczoteczek

Każdy z nas może zadbać o hollywoodzki uśmiech – wystarczy kupić odpowiednią szczoteczkę i, oczywiście, regularnie jej używać.

Na rynku dostępne są różne rodzaje szczoteczek do zębów. Jak nie pogubić się w tej mnogości i znaleźć coś dla siebie? To proste – wystarczy zapoznać się z krótką charakterystyką rodzajów szczoteczek i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym preferencjom.

Szczoteczki manualne – składają się z tak zwanej rączki, którą trzymamy podczas mycia zębów, szyjki oraz główki z włóknami. Spotkamy się z wieloma rodzajami szczotek manualnych, a różnica w ich cenie może wynosić nawet kilka złotych. Przed zakupem warto sprawdzić, czy szczoteczka dobrze leży w dłoni – wyprofilowane są lepsze niż te całkiem proste. Elastyczna szyjka również poprawi wygodę użytkowania, a w dodatku nie pokaleczy dziąseł. Jeśli chodzi o włosie, mamy do wyboru pęczkowe i wielopęczkowe – te drugie mają zdecydowanie więcej włókien, a przez to umożliwiają dokładniejsze czyszczenie.

Szczoteczki jednopęczkowe – mają tylko jeden pęczek włosia na główce, co pozwala na dokładne wyczyszczenie każdego zęba osobno. Taką szczoteczką łatwo dostaniemy się w miejsca, które często są nieświadomie pomijane lub niedokładnie umyte ze względu na utrudniony dostęp. Jej możliwości docenią również osoby noszące ortodontyczne aparaty nazębne.

Szczoteczki ortodontyczne – przeznaczone dla osób noszących aparaty. Są podobne do tradycyjnych szczoteczek, jednak specjalnie ułożone włosie ułatwia dokładne mycie przestrzeni wokół drucików.

Szukaj okazji!

Dodaj Komentarz Jaką szczoteczkę elektryczną do zębów wybrać?

comments powered by Disqus