Artykuł nr 336 | 2012-09-07 12:34:45

Jak zostać sprzedawcą?

Urodzony sprzedawca - czy to nie o tobie tak mówią? Są wśród nas ludzie wprost stworzeni do pracy w handlu. I możesz wierzyć lub nie, ale sprzedawców z krwi i kości, którzy "żyją" taką pracą wcale nie ma wielu. Sprawdź, czy nadajesz się do pracy w sprzedaży.

Urodzony sprzedawca - jak zacząć karierę w handlu?

Na pewno znasz kogoś, kto skarży się, że zarabia niewiele, pomimo że pracuje jak przysłowiowy koń, podczas gdy inni zarabiają dużo więcej bez wielkiego wysiłku. Niektórzy twierdzą, że w rozwiązaniu tego problemu tkwi klucz do stabilnej, prosperującej gospodarki. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach rozwiązywać odwieczne problemy ekonomistów i chcesz po prostu zarabiać proporcjonalnie do włożonego w pracę wysiłku, zastanów się nad pracą w sprzedaży.

 

 

Praca jest wszędzie

Każda firma coś sprzedaje – usługi, towary, rozwiązania – w sprzedawaniu i zarabianiu zawiera się istota istnienia przedsiębiorstwa. Nie wystarczy wymyślić i wyprodukować produkt, trzeba nim jeszcze kogoś zainteresować i zachęcić do kupna. I tu właśnie przydaje się ekspert od sprzedawania.

W małej firmie możesz nim być ty sam(a) jako właściciel lub twój partner biznesowy, w większej będziesz wchodzić w skład oddziału sprzedaży. W obu przypadkach twoja pensja zależy od tego, ile sprzedasz.

Ambicja i samodzielność motorem awansu

Jeśli ciężko pracujesz, wymyślając sposoby dotarcia do nowych klientów lub wejścia na nowe rynki i pozostajesz w stałym kontakcie z kontrahentami, twoja firma będzie zarabiać sporo, a ty zostaniesz nagrodzona/y za dobre wyniki (lub sam(a) siebie nagrodzisz jako prezes). Jeśli jednak kończysz pracę równo o 15 i na wszelki wypadek wyłączasz telefon, możesz się spodziewać mniejszych zysków. Oczywiście dostaniesz podstawową pensję, ale nic poza tym.

Skuteczni sprzedawcy również awansują w błyskawicznym tempie – firmy chcą wykorzystać ich talent jak najlepiej i nie szczędzą środków, żeby zapewnić im jak najlepsze warunki. Jeśli ciężko pracujesz, możesz liczyć na firmowy samochód, a nawet na specjalne konto, z którego będziesz pokrywać swoje wydatki, np. podczas podróży służbowych. Niektórzy dochodzą do samego szczytu, wchodząc w skład zespołu kierowniczego firmy.

Szukaj okazji!

Dodaj Komentarz Jak zostać sprzedawcą?

comments powered by Disqus