Artykuł nr 251 | 2012-09-04 19:19:23

Jak zarabiać na reklamach internetowych?

Po zarejestrowaniu się w takim systemie należy wybrać reklamodawcę, ustalić sposób rozliczenia (np. stawka za dzień lub stawka za ilość kliknięć), a następnie przekleić na własną stronę/blog specjalny kod.

Na czym polega zarabianie na reklamach internetowych?

Sonda

Twój model zarabiania na reklamach?

Zyski z reklamy mogą być rozliczane na podstawie: czasu emisji reklamy, ilości kliknięć w reklamę (CPC), ilości wyświetleń reklamy (CPM), ilości wejść na stronę internetową reklamodawcy lub ilości sprzedanych produktów w przypadku programów afiliacyjnych.

Czas emisji reklamy

W tym modelu powierzchnia reklamowa, czyli miejsce na stronie internetowej (portalu, serwisie, blogu), zostaje sprzedane na określony czas. Jest to jeden z najbardziej rentownych sposobów zarabiania, ponieważ nie trzeba się martwić o to, ile razy internauci klikną w reklamę. Ten typ reklamy sprawdza się, gdy strona internetowa/blog odnotowuje duży ruch lub gdy jest ukierunkowana tematycznie.

Ilość kliknięć w reklamę

W tym modelu zarabia się w chwili, gdy internauta kliknie w reklamę. Choć, jak już zostało powiedziane, internauci, czyli po prostu my, bardzo nie lubimy reklam i omijamy je szerokim łukiem, to jeśli chodzi o zarabianie na reklamach, rozliczanie od ilości kliknięć jest najbardziej popularnym sposobem. Za jedno kliknięcie w reklamę można zarobić ok. 0,03-0,20 zł (CTR - wskaźnik ilości kliknięć) - nie jest to dużo, zatem trzeba się mocno napracować, by w sprytny sposób zachęcić do klikania.

Ilość wyświetleń reklamy

W tym modelu za każde wyświetlenie reklamy konwersji otrzymuje się punkty, które następnie przeliczane są na gotówkę. Ilość punktów, czyli tym samym zarobek, zależą od rodzaju reklamy.

Trzeba wiedzieć, że o jakimkolwiek zarabianiu można mówić tu w przypadku, gdy reklama ma co najmniej tysiąc odsłon, a adresy IP komputerów, na których wyświetlane są reklamy, są rejestrowane - nie można więc poprosić znajomego, by kliknął w reklamę pięćset razy, bo to zwyczajnie nie zadziała i w dodatku może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego np. w postaci zbanowania konta.

Szukaj okazji!

Dodaj Komentarz Jak zarabiać na reklamach internetowych?

comments powered by Disqus