Artykuł nr 284 | 2012-09-05 18:59:30

Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to serce niejednego domu czy mieszkania. Nawet niewielka kuchnia, ale dobrze zaaranżowana stanie się szczególnym miejscem rodzinnych spotkań i serdecznych rozmów przy filiżance dobrej herbaty. Oto porady, jak zamienić zwykłą kuchnię w niezwykłe, a przede wszystkim funkcjonalne miejsce.

O aranżacji kuchni.


Kuchnia otwarta na salon

W ostatnich latach niezwykle modne są kuchnie otwarte - połączone z salonem czy jadalnią. Taki układ architektoniczny sprawia, że wszyscy domownicy mogą pomagać przy przygotowywaniu posiłku, a gospodyni nie jest odizolowana od rodziny czy gości. Otwarte kuchnie wpuszczają do domu więcej światła, a dzięki nim całe mieszkanie staje się bardziej funkcjonalne i wydaje się być większe. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać o zamontowaniu porządnego i niezbyt głośnego wyciągu, aby kuchenne zapachy nie rozchodziły się po pozostałej części mieszkania i, by wyciąg nie przeszkadzał w prowadzeniu rozmów; szerokość wyciągu powinna być szersza od płyty grzewczej.

Zabawa kolorami

Jeśli robimy generalny remont i wyburzamy ścianki celem otwarcia kuchni na salon, zawsze możemy zostawić fragmenty ścian pomiędzy kuchnią a salonem o np. metrowej szerokości i z każdej strony pomalować je innym kolorem. Nikt nie powiedział, że kolory ścian w salonie i kuchni muszą być takie same. Warto eksperymentować, bawić się kolorami i za ich pomocą niebanalnie zaaranżować całe pomieszczenie. Kolory w naturalny sposób będą wyznaczały granice pomieszczeń.

Harmonia

Efekt wizualnie dużego pomieszczenia uzyskuje się poprzez założenie takiej samej podłogi w salonie i kuchni oraz ustawienie mebli w tym samym stylu - kolor i styl, nowoczesny lub rustykalny, nie mają większego znaczenia, całość powinna być harmonijna i po prostu musi podobać się domownikom. W otwartej kuchni dodatki znajdujące się i w kuchni, i w salonie powinny do siebie pasować stylistycznie i kolorystycznie.

Szukaj okazji!

Dodaj Komentarz Jak urządzić kuchnię?

comments powered by Disqus