Artykuł nr 1372 | 2013-05-18 14:54:44

Budownictwo podziemne – na czym polega?

O ile wygodniej…

Ile razy czekałeś „całą wieczność”, aż na przejściu dla pieszych zapali się zielone światło? A ile razy w tym czasie pomyślałeś, że gdyby pod ziemią był tunel dla pieszych, już dawno byłbyś po drugiej stronie ulicy?

Konrad Wąsik

Budownictwo podziemne nie należy do rodzaju łatwej budowy, a ponadto niektóre inwestycje hamowane są przez przepisy prawa lub też niemiłosiernie przeciągają się w czasie z powodu szeregu warunków, jakie należy spełnić. W wielu wypadkach budowa „niewinnego” tunelu dla pieszych czy tramwajów wymaga podjęcia przebudowy większego terenu, stąd nasze marzenia o tego typu budowlach na spełnienie muszą czekać latami.

Na szczęście coraz więcej polskich miast inwestuje w budownictwo podziemne. Jednym z przykładów jest przebudowa Poznania, która choć od wielu miesięcy uprzykrza życie mieszkańcom miasta, to jednak w przyszłości pozwoli na sprawne, szybkie i bezpieczne poruszanie się tramwajami oraz samochodami, a przede wszystkim rozładuje korki i zminimalizuje czas niezbędny na przejazd po mieście.

Jak budownictwo podziemne rozwiąże problemy urbanizacyjne?

Chcemy żyć wygodnie i zdrowo; chcemy przemieszczać się szybko i bezproblemowo; chcemy, by miasta tętniły zielenią, by powietrze w nich było czyste oraz by zniknął tłok i hałas wynikający z obecności na drogach tysięcy pojazdów, a jednocześnie chcemy, by miasta dawały zatrudnienie w rozmaitych gałęziach gospodarki. Nasze żądania czasami kłócą się z tym, co oferuje nam świat.

Szukaj okazji!

Dodaj Komentarz Budownictwo podziemne – na czym polega?

comments powered by Disqus